Doteraz sme sa bavili o tom ako upraviť svoj produkt alebo službu, prípadne vymyslieť nový predajný kanál v čase korona-krízy. 6 týždňov od spustenia nášho korona-newslettra sme si povedali, že je čas pozrieť sa na príklady toho, ako sa firmy prispôsobili aktuálnej situácií. Trh toho ponúkol naozaj veľa, tak sa príjemne usaďte a poďme na to:
👗 Obliekanie korona nezastaví. Obľúbený online obchod s oblečením Freshlabels prišiel hneď s niekoľkými zaujímavými iniciatívami ako upraviť svoje fungovanie počas tohto obdobia. Podobný program online poradcov oblečenia sme videli práve v Číne, kde tento prístup pomohol zachrániť fungovanie podobnej fashion značky. Freshlabels sa určite oplatí sledovať ďalej, ich nápady sú fresh.
Viac info k tomuto projektu získaš po kliknutí na jeho červený názov.

🏨 Ďalší projekt si dal za cieľ utilizovať prázdne hotelové izby a sprístupniť ich pre ľudí ktorým je na home office už dlho a potrebuju raz za čas vymeniť priestor. Častá zmena pracovného prostredia má pozitívny dopad na produktivitu, a presne na tento fenomén cieli tento projekt. Ak si v Prahe tak určite doporučujeme vyskúsať.
Viac info k tomuto projektu získaš po kliknutí na jeho červený názov.
❄ Nie, nepomýlili sme sa. Talianska firma ktorá vyrába riešenia na zasnežovanie lyžiarskych svahov naozaj vymyslela korona pivot svojho biznisu. Vzhľadom na potrebu dezinfekcie veľkých plôch hlavne v industriálnych priestoroch táto firma prispôsobila snežné delá na rozprašovanie dezinfekcie v interiéroch. Užitočné, hlavné pre veľké automotive fabriky ktoré v týchto týždňoch spúšťajú výrobu.
Viac info k tomuto projektu získaš po kliknutí na jeho červený názov.
Extra: Ak hľadáš ďalšiu inšpiráciu a náš výber ti nestačil, naši kamoši z Board of Innovation vytvorili zaujímavý zoznam firiem, ktoré sa prispôsobili na aktuálny stav. Možno tam nájdeš inšpiráciu aj pre svoju prácu. 😉
📽 Video-debaty #2: Ako reagujú na koronu slovenské firmy?
(Inovačný tím Jaguar Land Rover)
Aj tento týždeň sme zisťovali ako su na tom počas korontény slovenské firmy. Ako to vyzerá v zákulisí, čo im korona vzala aj dala a čím sa u nich inšpirovať? Dnes je na programe pohľad do automotive odvetvia.
Hosťom našej 2. debaty bol Vlado Klimant, ktorý má v Nitre pod palcom JLR Innovation Lab. Tím zodpovedný za inovácie výrobných procesov pre celý koncern Jaguar Land Rover. Cieľom tohto inovačného labáku je testovanie podnetov na zefektívňovanie výroby a vývoj riešení, ktoré môžu pomôcť nielen koncernu, ale aj dodávateľom príp. iným výrobným firmám. Popri tom stíha mentorovať inovatívne projekty programu Butterfly Effect alebo korona-hackathonu Hack the Crisis.
S Vladom sme debatovali o tom, prečo home-office vo výrobe nemusí stačiť, ako využiť vo výrobných firmách blockchain a aké ambície má JLR pri vývoji nových modelov. V rozhovore zistíš ako sa v JLR Innovation Lab-e pozerajú na zber podnetov pre inovácie, testovanie a vývoj nových riešení. Dozvieš sa tiež prečo je dôležité pri globálnom uvažovaní konať lokálne a ako ovplyvní kríza konkurenciu a vznik nových partnerstiev. 🤝
Potrebuješ pomoc?
Zavolaj nám a podelíme sa o skúsenosti, ktorými sme pomáhali počas posledných týždňov firmám adaptovať sa na aktuálnu situáciu. 🧬
Rozhodli sme sa pridať k newslettru možnosť krátkych konzultácií o krízových inováciách.
Samozrejme zadarmo.
Ak riešiš vo firme korona-tému, s ktorou sa nevieš posunúť ďalej a potreboval by si externý pohľad radi ti pomôžeme. Rezervuj si s nami krátky telefonát a pobavme sa o tom v detaile.
Vidíme sa budúci utorok! 🙂
Tím Kiuub
P.S.: Považuješ náš newsletter za zmysluplný? Budeme vďační ak ho prezdieľaš alebo odporučíš ľuďom, pre ktorých bude mať pridanú hodnotu.
Pozri si náš predchádzajúci príspevok: Reštart je za rohom, čo to znamená?